Co nového u Googlu?

12. dubna v 17:30

Každý rok se přichází s různými novinkami. Nejedná se však pouze o novinky, které registrujeme v České republice. Netýkají se pouze ekonomické situace, aktuálního dění z politiky, nových zákonů či vyhlášek, které nám buď značně komplikují život, nebo které nám jej trochu ulehčí. Nový rok není pouze synonymem změn v dění ve státě, ale také v různých oblastech profesí.

Třeba se toho hodně děje v zemědělství, jindy v pohostinském průmyslu. Nyní se toho hodně stalo dokonce i v odvětví technologií a podobných inovací a vymožeností. Google se letos opět velmi vyznamenal, a to samozřejmě v dobrém slova smyslu. Na trh přinesl několik novinek, které jistě zaznamenal každý člověk, který se zabývá podobnou profesí, jako je třeba SEO. Pokud vám však nějaká novinka unikla, určitě to nebude ta, o které se dočtete níže. Jedná se opět o zásadní novinku, která trochu pozmění svět internetu, SEO a podobných záležitostí.

Google akceptuje omezující tag meta robots

Pro mnohé bylo velmi přijatelné vědět, že jedna direktiva meta robots je pro jeden vyhledávač a že druhá platila pro druhý typ. V praxi se tedy mohlo jednat o řešení stránkování pro Seznam.cz, což byl jeden zápis, a pro Google.com (a to byl právě zápis číslo dva). Nyní však toto už nelze použít. Google totiž projde obě a použije nejvíce omezující zápis, a to v tomto případě dle našeho příkladu ten první.

Novinek je však mnohem více

U společnosti Google se toho děje však mnohem více. Pro ty, kteří milují vyjadřovat svou náladu a pocity pomocí smajlíků si jistě přijdou na své ve chvíli, kdy zjistí, že je tyto žluté ksichtíky mohou doprovázet i u samotného vyhledávání výsledků. Tam se totiž ukazují smajlíci nejen v rámci chytrých telefonů, ale nyní už i u leckterých počítačových zařízení. Už tedy nic nebrání vyjadřování nálady i tehdy, kdy hledáte příjemnou nebo nepříjemnou odpověď na vaše otázky.