​Nejbezpečnější metody SEO

31. ledna v 11:41

Jednoznačně bezpečným způsobem optimalizace pro vyhledávače je tvorba aktuálního obsahu na webu. Nebojte se psát několik článků týdně na témata, která jsou pro lidi zajímající se o vaše produkty důležitá. Jednak zaujmete vyhledávače a pak také návštěvníkům ukážete, že se o daný obor skutečně zajímáte a jste odborníky.

Bezpečná a zároveň velice důležitá je optimalizace struktury webu. K základním krokům patří tvorba uživatelsky přívětivých URL a mapy podstránek webu. Také byste na webu měli používat sémantické tagy, jako je sada znaků pro nadpisy (h1, h2, h3), pro důležitý text (strong) a pro výčty informací (ul, li). V minulosti byl kladen velký důraz na práci s takzvanými meta tagy, tedy údaji jako description a keywords. Je dobré je mít vyplněné, ale žádné zázraky si od toho neslibujte. Tyto základní prvky totiž používá každý.

Jak rychle můžete očekávat výsledky?

Jestliže se rozhodnete pro placenou reklamu, můžete se na první stránce výsledků vyhledávání zobrazovat už během hodiny. V případě SEO si budete muset počkat delší dobu. A delší dobou myslím skutečně dlouhou dobu, jako například jeden rok, pokud se chcete dobře umisťovat mezi vysoce konkurenčními výsledky. Nepodlehněte touze vyzkoušet některou z masivních metod linkbuildingu, které jsem uvedl v kolonce Co nedělat. Možná by váš web skutečně stoupal rychleji, ale šlo by jen o krátkodobý efekt, který by byl následován tvrdou penalizací vašeho webu, což by mohlo vést v konečném důsledku i k vašemu ožebračení. Tak jako ve všem i v případě SEO je pro úspěch nutná trpělivost a skromnost.

Měli byste si na SEO najmout firmu?

Optimalizace pro vyhledávače je komplexní záležitostí, pro kterou je dobré být vybaven odpovídajícími znalostmi, aby nedošlo k napáchání více škod než užitku. SEO můžete zvládnout sami i pokud nejste v současné době odborníky na internet a práci se stránkami. Nicméně budete si muset doplnit svoje znalosti, což může trvat týdny i měsíce. Úsilí si můžete ušetřit a věnovat se chodu vašeho podnikání, zatímco propagaci na internetu přenecháte odborníkovi. Dejte si ovšem pozor, aby nevyužíval metod, na které je v tomto článku kladen důraz jako na potenciálně škodlivé. Pokud chcete získávat další relevantní rady v oblasti optimalizace pro vyhledávače, sledujte tento web i nadále.