Penguin 4 je na světě!

1. dubna v 17:31

Svět technologií je v dnešním světě velmi aktuální a hodně řešené téma. Téma totiž zahrnuje naprosto všechno, ať už se jedná o inovace z řad aplikací či programů nebo o nejrůznější novinky v oblasti SEO či PPC reklam. Bohužel se však novinek děje tolik, že se v nich orientují pouze ti nejlepší.

Možná je načase říct ty nejžhavější! Mezi ty se jednoznačně řadí obrovská novinka od Googlu, která se týká oddělení mobilní verze od té nemobilní. Jelikož je náš svět ovládán chytrými telefony, mobilní verze bude za nějaký ten čas mnohem aktuálnější, a tak se Google rozhodl inovovat již nyní. Bude se jednat o optimalizovanější verzi než doposud. Další velkou novinkou je u řad tučňáků. Nebojte, nezamířím od SEO věcí k zoologické zahradě, jen je však důležité zmínit novinku, na kterou se čeká už řadu měsíců. Tedy nejen měsíců, ono se na takovou aktualizaci čeká už řadu let! Google si dal zkrátka na čas, ale jednoznačně to čekání stálo za to. Kdo si počkal, ten se nakonec i dočkal (toto sousloví ostatně platí nejen v oblasti technologií, ale samozřejmě i ve skutečném životě).

Jedná se o novou aktualizaci algoritmu Google Penguin!

Tato hlavní součást algoritmu se aktualizuje stejně jako třeba Panda. Penguin je aktualizován kontinuálně a je hlavně online. Jedná se o signál, podle něhož samotný Google hodnotí weby. Zaměřuje se nepřirozený linkbuilding a také se zaměřuje i na dodržování či porušování webmasteru Guidelines. Pokud tento antispamový signál zjistí, že dochází k nekalostem, dojde k velmi výraznému snížení hodnocení, což se projevuje třeba poklesem pozic nebo organickou návštěvností z vyhledávače Google.

Novinka nazvaná Penguin 4 je aktualizován v reálném čase. Jedná se tedy o jakousi penalizaci, kterou můžete získat vážně rychle, a to nejen v určité době oficiálního vypuštění.