Wordpress jako snadná cesta k vytvoření webových stránek

21. července v 17:27

Mít svou vlastní webovou stránku – to je dneska tužba snad všech těch, kteří moc dobře vědí, jak se na internetu dá dnes lehce vydělávat. Internetových portálů není nikdy dost. Navíc vždy jde jakékoliv téma, kterým se bude stránka zabývat, udělat a zpracovat ještě trochu jinak a lépe.

Je nutné podotknout, že třeba nová stránka o zdravé výživě může být mnohem více čtená, než třeba dlouho zavedený web, na který chodí denně několik tisíc lidí. Chce to mít jen poutavý design, obsah a chce to být dobře aktualizovaný a optimalizovaný pro vyhledávače – pak už to půjde samo.

Pokud si myslíte, že s vaším nápadem byste dokázali vydělávat velké peníze pomocí webové stránky, pak byste se měli zaměřit především na to, v jakém programu stránku vytvoříte. Samozřejmě si na to můžete někoho najmout, ale pakliže o to nestojíte, pak to zkuste sami třeba pomocí WordPressu. V Wordpressu vše začíná naplánováním webu. V tomto kroku si musíte uvědomit a nalinkovat směr, v jakém chcete, aby se web ubíral. Je taky dobré vědět to, jakou věkovou skupinu lidé chcete zaujmout, protože – řekněme si pravdu – nikdy se nezavděčíte všem.

A co pak?

V dalších krocích to bude chtít SEO přípravu, se kterou byste se mohli poradit se schopným SEO konzultantem, který má už nějakou tu praxi a který má nasbíranou už řadu zkušeností. Potom samozřejmě musíte samotný web instalovat, což je možné pouhým jedním kliknutím. Pakliže by se však vyskytly nějaké potíže, manuálů, jak ho instalovat, je na internetu hotová škála. V posledním kroku je obsaženo vše ostatní – základní nastavení, rubriky, do nichž budete přidávat články, dále se instalují pluginy a reklamy. Reklamy pak tvoří hlavní velký výdělek. Je však nutné si najít někoho, kdo bude ochotný za reklamu zaplatit. Nebo se můžete pokusit o to, že bude vaše stránka čtená, tím pádem bude naprosto snadné získat reklamu na váš web.